Šis saits var saturēt sīkdatnes, kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu, lai palīdzētu Jums ar pareizu saturu un reklāmu. Turpinot lietot šo saitu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Blogs

0 0
Grozā preču nav

Zelts

Zelts cilvēcei ir pazīstams jau vairākas tūkstošgades, par to liecina arheologu atrastās seno civilizāciju rotas.

Zelts tiek uzskatīts par dārgmetālu, pateicoties savai izturībai un, protams, spīdumam. Izgatavojot juvelierizstrādājumus no zelta, tam pievieno attiecīgās proporcijās citus metālus, kas tam piedod nepieciešamās īpašības un krāsu. Iegūto masu sauc par dārgmetālu sakausējumu.

 

Dārgmetāla daudzumu sakausējumā sauc par provi. Prove norāda, cik daudz tīra dārgmetāla ir 1 kg sakausējuma. Tādējādi 585° zelts satur 585 gr tīra zelta, pārējais ir citu metālu piemaisījumi.

 

Zelts ir neizmērojami plastisks un mīksts metāls. No 1 grama zelta var izstiept vairāk kā 3 km garu stiepli. Ja no zelta izveido lapas, kas ir tievākas par cilvēka matu, iegūsim lapveida zeltu. Tas tiek plaši izmantots dekorēšanā, lai apzeltītu lielus un masīvus objektus, piemēram, mēbeles un interjera priekšmetus, skulptūras un pat kupolus. Jau kādu brīdi lapveida zeltu izmanto arī kulinārijā. Ar zelta pārslām tiek dekorēti deserti, dzērieni, picas, burgeri un daudz kas cits! Tomēr kulinārija nav robeža zelta izmantošanai. Zelts ietilpst Tibetas kapsulu sastāvā. Uzskata, ka šīs kapsulas attīra organismu no indēm un slimībam, atjauno spēkus un uzmundrina garu.

Baltais zelts.

Daudzi maldīgi balto zeltu uzskata par platīnu. Patiesībā baltais zelts- tas ir sakausējums ar citiem metāliem( piem. palādiju, sudrabu u.c.), kas metālam piedod baltu krāsu. Neskatoties uz savu nosaukumu, baltā zelta izstrādājumi ne vienmēr būs ideāli baltā krāsā. Zeltam var būt dzeltena, pat rozīga nokrāsa. Tādos gadījumos balta zelta izstrādājumus pārklāj ar rodiju. Rodijs ir ciets metāls ar izteikti baltu krāsu. Izstrādājumi, kas pārklāti ar rodiju, tiek pasargāti no oksidēšanas un tiem piemīt pievilcīgs spīdums.

 

 

Sarkanais un rozā zelts.

Sarkanais zelts savu krāsu ieguvis, pateicoties tā sakausējumam ar varu. Tiek uzskatīts, ka sarkanais zelts ir vairāk izturīgs, tas praktiski nepaliek blāvs. Visplašāk sarkanais zelts ir izplatīts Austrumeiropā un NVS valstīs. Sarkanais zelts ilgu laiku tika dēvēts par Krievijas zeltu, tomēr šis termins ir novecojis. Atkarībā no vara daudzuma sakausējumā, tā krāsa var mainīties no sarkanas uz rozīgu.

 

 

Dzeltenais zelts.

Dzeltenais zelts ir juvelierizstrādājumu klasika, tam piemīt piesātināta dzeltena vai citronu krāsa, kas rodas, zeltu sakausējot ar varu un sudrabu. Dzeltenais zelts pārliecinoši ir iekarojis Eiropas tirgu. Rietumvalstu iedzīvotāji dod priekšroku tieši šīs krāsas zelta izstrādājumiem, uzskatot, ka tie ir no ” īsta zelta” , piedevām tas asociējas ar karalienes kroņa krāsu. Dzeltenās krāsas zeltu izvēlas daudzi pasaules dizaineri un modes mākslinieki, izveidojot lukss klases izstrādājumus.

 

 

Melnais zelts.

Melnas krāsas zeltu var iegūt vairākos veidos. Kā pašu populārāko var uzskatīt zelta izstrādājumu pārklāšanu ar melno rodiju vai rutēniju.Tomēr tehnoloģijas attīstās, un melnas krāsas zeltu var iegūt ar lāzera palīdzību, kas veido nano-struktūras uz zelta virsmas. Šādi apstrādāts zelts neatstaro krāsu un tādēļ izskatās pilnīgi melns. Melnā zelta izstrādājumi izskatās izsmalcināti, tos var viegli sakombinēt ar citas krāsas metāliem, un, protams, dārgakmeņiem.