Šis saits var saturēt sīkdatnes, kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu, lai palīdzētu Jums ar pareizu saturu un reklāmu. Turpinot lietot šo saitu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Blogs

0 0
Grozā preču nav

Sintētiskie dārgakmeņi

 

Pēdējā laikā daudz strīdas par sintētisko akmeņu priekšrocībām un mīnusiem. Vieni uzskata, ka tie neko nemaksā, citi- ka tās ir jaunas iespējas juvelieriem un pircējiem.

Mēs nolēmām salikt visus punktus uz „ i” un tikt skaidrībā, ko sintētiskie akmeņi patiesībā nozīmē.

Analogs vai imitācija?

Vispirms, noskaidrosim jēdzienus.

Sintezēts juvelierakmens- tas ir dabīga minerāla absolūts analogs, taču- radīts laboratorijā. Pēc savas struktūras, fizikālām un ķīmiskām īpašībām tas pilnībā ir identisks dabā sastopamajam akmenim. Imitācija- tas ir materiāls, kam piemīt tikai akmens vizuālās īpašības, bet neatbilst ne sastāvs, ne īpašības.

 

Sintezētos akmeņus arī pieņemts dēvēt par „ mākslīgi audzētiem”, tā kā to radīšanas process imitē minerālu augšanu dabīgos apstākļos. Tomēr, pateicoties mūsdienīgu tehnoloģiju izmantošanai un izstrādei, akmens izveide un audzēšana laboratorijas apstākļos notiek ievērojami ātrāk. Šo starpību var salīdzināt ar to, kā reti augi aug mežonīgā dabā, kā – oranžērijā, kur tiek radīti ideāli apstākļi tam, lai zieds būtu pēc iespējas lielāks un izteiksmīgāks, un ziedēšanas laiks- ilgāks.

 

Ideālu apstākļu radīšana minerālu audzēšanai atļauj speciālistiem ietekmēt so procesu, pilnveidojot vienas vai otras akmens īpašības. Tādēļ mākslīgos apstākļos izaudzētie paraugi ir identiski ar daba sastopamajiem augstakas kavalitātes minerāliem. Pašlaik sintētisko akmeņu ražošanas centri atrodas daudzās pasaules valstīs.

Kādēļ izgatavo sintētiskos akmeņus?

Pirmkārt, sintētiskie akmeņi ļauj samazināt cenu izstrādājumiem ar „ dārgakmeņiem’” Tā, piemēram, par rubīna, safīra vai smaragda analogiem izstrādājumos kļūst sintētiskie rubīna un safīra korundi un hidrotermālais smaragds. Pateicoties tam, jebkura sieviete var nopirkt rotas ar lieliem akmeņiem , kas atbilst augstākās kvalitātes dārgakmeņiem.

Pašlaik ir stigras, ar likumu noteiktas normas, pēc kurā tiek apzīmēti un nosaukti juvelierakmeņi. Atsaucoties uz tiem, vārds „ sintētisks” ir obligāti norādāms izstrādājuma birkā, ja tiek izmantoti šādi akmeņi.

Sintezētie akmeņi ļauj iegūt akmens pilnību: maksimālu tīrību, krāsas piesātinātību, augstas optiskās īpašības. Dabīgie akmeņi ne vienmēr ir ideāli, un ja tādi atrodas, rotas no tiem var atļauties tikai nedaudzi.

Sintētisko akmeņu izmantošana juvelierizstrādājumos ļauj nomainīt dabīgos akmeņus no iznīkstošām atradnēm. Piemēram, padomju laikā aleksandrīts skaitījās „ ražošanas interesi neierosinošs”, kā rezultātā vienīgā atradne Urālos tika izstrādāta un slēg​ta. Tādēļ no 1980. gada aleksandrītus sāka audzēt mākslīgi.

Izgatavotie akmeņi

 

Atsevišķi ir svarīgi pastāstīt par sintētiskajiem akmeņiem, kuri neskaitās dabīgo akmeņu analogi, bet kurus jau no paša sākuma ir izstrādājuši zinātnieki. Tie ir -  kubiskie cirkoni (jeb fianīti), Swarovski Zirconia, Swarovski kristāli, sitāli un safīra stikls.

 

Pēdējos gados juvelierizstrādājumu ražošanā bieži tiek izmantots sitāls. Tas ir jauns materiāls, kuru iegūst ar stikla kristalizācijas metodi, pateicoties kam, sitālam, salīdzinoši ar stiklu, piemīt daudz augstākas ķīmiski-fizikālās īpašības. Caurspīdīgums un plašā krāsu gamma, ļauj izmantot sitālu kā analogu daudziem, tai skaita, arī retiem akmeņiem

Sintētiskie akmeņi tiek izmantoti daudzos izstrādājumu modeļos, tiem piemīt ilgāks mūžs, tie ir noturīgi pret saules gaismu, augstu temperatūru un skābju iedarbību.