Šis saits var saturēt sīkdatnes, kas uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu, lai palīdzētu Jums ar pareizu saturu un reklāmu. Turpinot lietot šo saitu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

Blogs

0 0
Grozā preču nav

Ķēdīšu pinumu veidi - kā izvēlēties piemērotāko

Ķēdīte- pats universālākais un funkcionālākais izstrādājums, kurš, pateicoties meistaru prasmēm, ir kļuvis par pilnvērtīgu juvelierizstrādājumu. To nēsā gan kā patstāvīgu aksesuāru, gan papildina ar kulonu, ikonu vai krustiņu.

Pašlaik juvelierizstrādājumu ražotāji piedāvā plašu ķēdīšu klāstu: īsas un pagarinātas, šauras un platas, klasiskas un dekoratīvas, vīriešu un sieviešu, zelta un sudraba, nerunājot pat par desmitiem pinumu veidu. Kā izvēleties īsto, kas piemērota tieši Jums? Piedāvājam tikt skaidrībā par to kopā.

Ķēdīšu pinumu tehnoloģijas

Ķēdītes var izgatavot ar vairākām metodēm- roku darbu, mašīnpīšanu vai stancēšanu.

Mašīnpīšana ir automātiska tehnoloģija, kurā tiek izmantota speciāla aparatūra. Šo iekārtu izmantošana ļauj izveidot rotu, kuru posmiņu biezums ir līdz 0, 2 мм.

Neskatoties uz jaunākajām tehnoloģijām, dažus pinumu veidus var izgatavot tikai ar rokām. Šeit neiztikt bez speciālistiem- ķēdīšu pinējiem. Minimālais ar roku pītās ķēdītes svars apmēram 6 grami, tās kvalitāte daudzējādā mērā ir atkarīga no meistara prasmēm.

Tas patiešām ir smalks un darbietilpīgs process. Iesākumā vajag izstiept zelta vai sudraba stiepli, aptīt to ap izgatavoto pamatni un iegūto spirāli sagriezt vienāda lieluma gredzentiņos. Pinējs ar rokām sastiprina posmus, „ uzada” rakstu, kurš nepieciešmas dotajam pinumam. Lai posmiņi neatnāktu vaļā, tie tiek salodēti. Gatavā ķēde tiek saspiesta īpašā iekārtā, lai tā kļūtu plakana.

Štancētās ķēdes izgatavo no gataviem posmiem- štampiem. Tie savstarpēji netiek salodēti, tikai savienoti cits ar citu. Šie izstrādājumi ir mazāk izturīgi, tie viegli savērpjas un deformējas.


Pilna vai pūsta ķēdīte: kāda starpība

Visas ķēdītes, neatkarīgi no pinuma veida, tiek iedalītas pilnajās vai pūstajās.

Pūsto ķēdīšu atšķirība- apjoma un viegluma kopums. Stieple, no kuras tiek pīts izstrādājums, vidū ir tukša, tādēļ, vizuāli masīviem pūsto ķēdīšu posmiem ir nenozīmīgs svars. Visbiežāk tie tiek izgatavoti, izmantojot sarežģītus dekoratīvus pinuma veidus un izskatās pietiekoši prestiži. Kā lielāko šo izstrādājumu plusu var minēt cenu, ko nosaka izstrādājuma svars.

Pilnās ķēdītes ir smagākas kā pūstās, tas atspoguļojas izstrādājuma cenā. Tomēr tas ir ļoti ērtas nēsāšanā, noturīgas pret deformācijām, ārējām iedarbībām, tādēļ arī ilgāk nēsājamas. Posmu bojājumu gadījumā meistaram ir viegli salodēt izstrādājumu un atgriezt to iepriekšēja izskatā.

Ķēdīšu pinumu veidi

Ir trīs pamata pinumu tehnoloģijas: „ Enkurs” , „ Pancers” un „ Bismarks” . Ar laiku tie ir ieguvuši tik daudz variāciju, ka mūsdienās ir vairāk kā 50 pinumu veidi: no vienkāršiem līdz fantāzijas pinumiem ar sarežģītas konfigurācijas posmiem. Katram pinumam ir īpašs nosaukums, un tas var būt izpildīts gan zeltā, gan sudrabā.

Nav grūti iedomāties, ka „ Enkurs” savu nosaukumu ir ieguvis, pateicoties savai vizuālajai līdzībai ar enkura ķēdi. Šim pinumam raksturīga vienkāršība un nesamākslotība. Oriģinālajā variantā katram posmam ir ovāla forma.

Posmi var sastāvēt gan no viena vai diviem „ gredzentiņiem”- tādēļ izdala arī „Dubultenkura” tehnoloģiju.

„ Enkura” pinums ar apaļas formas posmiem saucas „ Rollo” . Savā laikā šis pinuma veids kļuva populārs, pateicoties Chopard modes namam, tādēļ arī tam ir otrs nosaukums ”Chopard”.

Ļoti līdzīgs „ Rollo” pinumam ir „ Garibaldi” . Šo ķēdīšu posmiem ir apaļa sadalīta forma. Tiek uzskatīts, ka pinums nosaukumu ieguvis, pateicoties laulātajam pārim Džuzeppem un Anitai Garibaldi- Itālijas brīvības kustības nacionalajiem varoņiem, kuri bija ļoti tuvi un ar vienādiem uzskatiem. „ Enkura” pinuma fantāzijas tipiem pieder „ Aurora” un „ Havaja” .

„ Pancera” tehnoloģija ir dažādu dekoratīvo pinumu veidu izveidošanas pamatā. Šīs metodes atšķirība ir ta, ka plakanie posmi tiek slīpēti no abām pusēm un stiprinās ne viens otram perpendikulāri, bet vienā plaknē. Šī tehnoloģija atšķiras ar īpašu izturību.

Pinums var būt odinārs, divējāds un trījāds, atkarībā no savienoto posmiņu daudzuma. „Pancera” pinums ar posmiņiem romba formā, saucas „ Rombs” (tas var būt arī divkāršs un trīskāršs). „ Nonna” – viena no izsmalcinātākajām Pancira pinuma variācijām. Pateicoties dimanta slīpēšanai no abām pusēm, šādas ķēdes pastiprināti spīd gaismā. Neskatoties uz vizuālo izsmalcinātību, šīs rotas ir ļoti izturīgas. Lai cik tas nebūtu dīvaini, pinuma nosaukumam nav nekāda saistība ar sieviešu vārdu. Nonna- tas ir saīsinājums no itāļu val. maglia della nonna, kas nozīmē „ vecmāmiņas pinums” .

Ne mazāk efektīva variācija ”Pancera” pinumam ir „ Figaro” , kas nosaukts populārās Bomaršē komēdijas slavenā varoņa vārdā. Viņš izcēlās ar savu mainīgo gaumi. Tāpat kā Figaro, arī šis pinums ir nepatstāvīgs- ķēdītē pamīšus rindojas dažādas formas posmi- īsi un gari. Vispopulārākās kombinācijas no 1:1 līdz 1:5. „ Figaro” pinuma ķēdes popularitāti ieguvušas, pateicoties Cartier modes namam, tādēļ pakāpeniski šis pinums kļuva zināms kā „ Kartje” .

Bieži ķēdīšu pinumi savus nosaukumus iegūst, pateicoties savai īpašai posmu formai. Tā, piemēram, sirsniņas formas posmi deva nosaukumu romantiskajam un maigajam pinumam „Love”. Pateicoties posmiem, kas sagriezti spirālē, radās pinuma nosaukums „ Gliemezis” (tāpat to sauc par „ Saspraudi” – pēc līdzības ar vienāda nosaukuma kancelejas izstrādājumu), skaistam ziediņam līdzīgi posmi deva nosaukumu „ Roze” .

Čūskai līdzīgā gludā ķēdīte ar cieši viens pie otra izvietotajiem posmiem, pazīstama kā „ Snake” (no angļu val.- čūska). Šis pinums ir ērts ikdienas nēsāšanai, tadēļ bieži tiek izmantots ne tikai ķēdīšu, bet arī aproču ar kuloniem izgatavošanā.

Paši populārākie vītie pinumi- virvei līdzīgā „Korda” un saules gaismā spīdošais „ Singapūra” . Šīs ķēdītes vienmēr nēsā sievietes. Šie izstrādājumi ir izsmalcināti un tai pāšā laikā uzticami lietošanā.

Par īsteni vīrišķīgu pinumu tiek uzskatīts „ Bismarks” . Pēc vienas no versijām, nosaukts par godu Vācijas Impērijas pirmajam kancleram Otto fon Bismarkam. Šis pinums pazīstams arī kā „Kaizers” un „ Kardināls”. Šis pinums ir viens no vissarežģītākajiem, tādēļ, bieži tiek izgatavots ar rokām. Fantāzijas pinums tiek veidots no posmiem, kuri, savukārt, sastāv no vairākiem dažādu virzienu „ gredzentiņiem”. Pinums var būt divkāršs, trīskāršs vai četrkāršs, tam pateicoties tas tiek uzskatīts par vienu no izturīgākajiem. Pateicoties pinuma biezumam un apjomam, viena no „ Bismarka” variācijām saucas „ Pitons” .

Neapstrīdams trends- tā saucamās fantāzijas ķēdītes. Tās atšķiras ar neparastu pinumu tipiem, dažādu metālu toņu savienojumu, daudzslāņainību un dekoratīvu posmu iekļaušanu. Fantāzijas ķēdītes vairāk atgādina kaklarotas vai krelles, un skaitās patstāvīga rotaslieta, kuru var nēsāt arī bez kulona.

Kādu pinumu izvēlēties?

Protams, pirmkārt, tā ir gaumes lieta. Tomēr dažus pinuma veidus tradicionāli uzskata par sieviešu, vīriešu vai tradicionāliem. Tā, piemēram, masīvo „ Bismarku” pārsvarā izvēlas stiprā dzimuma pārstāvji, bet izsmalcinātie „ Nonna” , „ Singapūra” , „ Roze” , „ Love” un vēl daudzi citi pinumi tiek uzskatīti par izteikti sievišķīgiem. Tipisks unisex pinums ir „ Enkurs”.

Bērniem vairāk piemērotas ir cieša pinuma ķēdītes, piemēram, „ Snake” , kā arī juvelieraukliņas no kaučuka vai ādas.

Izvēlamies ķēdītes garumu

Viens no svarīgākajiem ķēdītes izvēles parametriem ir tās garums. Parasti ķēdītes ir pieejamas, atkarībā no modeļa no 40 cm līdz 70 cm garumā.

  • 40 cm – ķēdīte tiek nēsāta pie paša kakla
  • 50 cm– ķēdīte tiek nēsāta pie dekoltē augšējās zonas
  • 60 cm– ķēdīte tiek nēsāta pie dekoltē vidējās zonas
  • 70 cm – ķēdīte tiek nēsāta pie dekoltē zemākās zonas

Tiek uzskatīts, ka sievietēm vispiemērotākais garums ir līdz 50 см, vīriešiem- garāks. Tomēr katram likuma ir izņēmumi, tādēļ, iegādājoties rotu, tā obligāti jāpiemēra.

Ķēdīšu aizdares veidi

Iegādājoties ķēdīti, pievērsiet uzmanību tās aizdarei. Pirmkārt, tai jābūt kvalitatīvai, tādēļ, ka no šīs it kā ‘ nenozīmīgās’ detaļas ir atkarīga izstrādājuma drošība. Otrkārt, aizdarei ir jabūt ērtai, lai to varētu pats ērti aiztaisīt un attaisīt, bez problēmām lietot jebkādu kulonu.

Parasti aizdares veidu izvēlas juvelieris, atkarībā no izstrādājuma svara un pinuma veida. Masīvakām ķēdēm ir uzticamas karabīnes, bet izsmalcinātām tievām ķēdītēm vairāk piemērota būs špringelveida aizdare. Visbiežāk šie abu veidu aizdares ļauj viegli uzvērt uz ķēdītes kulonu ar dažāda lieluma ‘ austiņām’ , tādēļ pēc lietošanas ērtības un uzticamības ir līdzvērtīgas.

Ķēdītes saderība ar aproci vai kulonu

Daudzi no Jums ķēdīti nēsā patstāvīgi, tādēļ tā pat netiek uzskatīta par rotaslietu. Tomer, nevajag aizmirst, ka tas ir aksesuārs, kuram, kā jebkuram citam juvelierizstrādājumam ir nepieciešama īpaša saderība.

Kulonam ir jāatbilst ķēdītei gan pēc izmēra, svara (tam jābūt apm. 2x vieglākam) un metāla krāsas. Masīvs kulons vai krustiņš uz tievas ķēdītes neizskatīsies labi, un, otrādi, miniatūrs kulons nebūs piemērots masīvai ķēdītei.

Obligāti pārbaudiet, vai kulona „ austiņa” brīvi iet caur aizdares gredzenam.

Līdztekus parastām ķēdītēm ir arī aproces- ķēdītes, ko bieži nēsā gan vīrieši, gan sievietes. Idealā variantā abu izstrādājumu pinumiem vajadzētu sakrist, tomēr tas negadās bieži- izstrādājumi varētu būr dāvināti, pirkti dažādās vietās vai arī ar dažu gadu starpību. Tādēļ pietiekoši, ja aproce un ķēdīte atbilst pēc biezuma un metāla. Piemēram, ķēdīte „ Nonna” labi izskatīsies ar „ Romba” vai „ Love” pinuma aproci, bet „ Bismarks” – ar plato „ Pancera” pinumu.

Jebkurā gadījumā, ja Jūs šaubaties par divu juvelierizstrādājumu saderību, labāk nēsāt tikai vienu. Kā teica leģendārā Koko Šanele: „ Izvēloties aksesuārus, noņemiet to, ko uzlikāt pēdējo”.