See sait kasutab küpsiseid, mis koguvad andmeid, et aidata teid õige sisu ja reklaamidega. Jätkates meie saidi kasutamist, te nõustute, et me hoiame ja kasutame küpsiseid teie seadmes.

Blogi

Avaleht Blogi
0 0
Teie ostukorv on tühi

Briljandid

Briljandid – tüdrukute parimad sõbrad

 

„Ta jääb puutumata ka kõige tugevamas tules, see on päikesevalgus, tihkenenud maapõues ja aja pool jahutatud, ta mängib kõigis värvides, jäädes ise läbipaistvaks nagu veepiisk...“ Need sõnad on kirja pandud ammu enne Marilyn Monroe kõigile tuntud fraasi, kuid ei ole aktuaalsust kaotanud ka meie päevil.

 

On ütlematagi selge, et briljantehteid tahaks omada iga naine. Väärismineraalide ja esmajoones lihvitud teemantidega toodete hind sõltub paljuski kivi kvaliteedist. Seepärast on väga oluline osata toote lipikul olevaid iseloomulikke omadusi õigesti tõlgendada.

Briljantide hindamise süsteem: 4С

Kivile eksperthinnangut andes võtab spetsialist-gemmoloog arvesse nelja kohustuslikku kriteeriumi, mis on nimeks saanud .

  • carat weight (kivi kaal). Nagu teada, on vääriskivide kaalu tavapäraseks mõõtühikuks karaat, mis võrdub 0,2 grammiga. Sõna „karaat“ on tulnud jaanileivapuu nimest, mille seemnetega mineraale algselt kaaluti.
  • colour (värv). Võhikule tunduvad briljandid absoluutselt läbipaistvad, kuid tegelikult on nende varjundid erinevad.
  • clarity (puhtus). Mineraali puhtus määratakse lisandite olemasolu ja nende iseärasuste põhjal.
  • cut – briljandi lõige.

Just need näitajad on briljandi kvaliteedi ja sellele vastavalt ka kogu toote hinna määramisel põhilised.

Briljandi värv

Briljante on mitme varjundiga. Mõned erinevused on võhiku silmale nii tühised, et neid suudab eristada ainult kogenud spetsialist-gemmoloog.

D E F

G H I J

K L M

N O P Q R

S T U V W X Y Z

Colourless Near Colourless Faint Yellow Very light Yellow Light Yellow

Värvitu

Praktiliselt värvitu Kahvatu kollane Väga helekollane Helekollane 

Briljandi puhtus

Nagu kivi värvi määramine, ei toimu ka selle puhtuse hindamine kõigi briljantide puhul ühte moodi.

Oluline on arvesse võtta, et gruppidel on üsna lai ulatus. Lihtsalt öeldes: viiel ja viiel on vahe. Seepärast ärge kiirustage teie arvates liiga „madalat“ puhtusklassi nähes järeldustega. Sellisel juhul on parem hankida ehte tootjalt üksikasjalikumat teavet briljantide tarnijate, lihvi eripärade ja teiste kivi kvaliteeti mõjutavaid aspektide kohta .

 FL, IF 

Flawless, Internall Flawless

 Laitmatu, sisemiselt laitmatu  

 VVS1, VVS2

Very Very Slightly Included

 Kõrgkvaliteeti briljandid, ebatäiuslikkus on raske näha 10x suurendamisel  

 VS1, VS2

Very Slightly Included

 Suletised võib näha mikroskoopiga, kuid nemad ei ole nähtavad palja silmaga

 SI1, SI2

Slightly Included

 Suletised nähtavad suurendamisel, aga võib näha ka palja silmada. Sellised briljandid on kõige enam levinud tootmises ja suhteliselt odavad. 

 I1, I2, I3

Included

Suur kogus suletiseid ja ebatäiuslikkuseid nahtavad palja silmaga 

 

Mustad briljandid

Viimastel aastatel on moodi tulnud mustade briljantidega ehted. Arvatakse ekslikult, et need mineraalid on madalasordilised. Mustade briljantide hind on tõepoolest oluliselt madalam, kuid nad on haruldasemad. Tänu sellele peetakse nendega kaunistatud ehteid tihti eksklusiivseteks. Mustade briljantide valikul arvestatakse kivi värvi külluslikkust, värvi ühtlust, killendite ja pragude puudumist. Valige briljantidega ehteid asjatundlikult ning rõõmustage hinnaliste kingitustega ennast ja lähedasi.