See sait kasutab küpsiseid, mis koguvad andmeid, et aidata teid õige sisu ja reklaamidega. Jätkates meie saidi kasutamist, te nõustute, et me hoiame ja kasutame küpsiseid teie seadmes.

Blogi

Avaleht Blogi
0 0
Teie ostukorv on tühi

4 parimat väärismetalli sõrmuse jaoks

 

Abielusõrmuse valimisel on esimese valikuna vaja otsustada, milline väärismetall sobib kõige paremini sinu sõrmuse jaoks. Valikuid on üllatavalt palju ning enam ei tule otsustada lihtsalt kulla või hõbeda vahel, kuna väärismetallide valik on muutunud varasemast laiemaks. Alljärgnevalt teeme põgusa ülevaate kõige levinumatest ja parematest väärismetallidest, mida kasutada oma abielusõrmuse jaoks.

 

Kuld

 

Kuld on kõikide sõrmuste puhul üks ihaldatumaid ja enim kasutatud valikuid. Abielusõrmuste tüüpidest on kuld kindlasti ülekaalukalt populaarseim ning kõige klassikalisem väärismetall, mis juba oma särava olemusega õhkab romantilisust ja väärtuslikkust. Kõige levinumad kuldsõrmuste karaadid on 10, 14 ja 18, seejuures kehtib põhimõte: mida suurem on karaat, seda rohkem on sõrmuse sulami koostises puhast kulda ning seda kallim on ka kuldsõrmus. 18-karaadine sõrmus sisaldab näiteks 75% ulatuses puhast kulda.

 

Kuigi kuldsõrmustele mõeldes manavad enamus silme ette kauni päikesekollase sõrmuse, on tegelikult kuldsõrmuseid teisigi värve. Lisaks mainitud kollasele kullale on saadaval ka valgest või roosast kullast sõrmuseid. Valge kuld näeb välja peaaegu nagu hõbe, meelitades sellega neid, kes otsivad kulla ja hõbeda vahepealset valikut. Roosa kuld on romantiline ja naiselik, olles samas üks kõige unikaalsemaid valikuid.

Valgest kullast sõrmuse puhul tuleks valida roodiumiga töödeldud toode, kuna see toob värvuse esile ja kaitseb kulda kulumise eest. Samuti eristatakse kuldsõrmustel erinevaid viimistlusi, nende seas näiteks harjatud matt viimistlus.

 

Jahonts pakub kuldsõrmuseid seinast seina – on erinevaid toone, karaate, suuruseid. Valik ulatub ka eksklusiivsete, briljantidega kaunistatud sõrmusteni. Ükskõik, milline kullaversioon sulle ka ei meeldiks, Jahontsist leiad selle ühe ja õige.

 

 

Hõbe

 

Hõbe on teistega võrreldes natuke pehmem metall, mistõttu võib see kergemini kuluda ja kriimustatud saada. Samuti oksüdeerub see teistest metallidest rohkem ning hõbesõrmused võivad muutuda mustaks. Siiski, kahjustuste või oksüdeerumise korral on hõbedat üpris kerge esialgsesse seisu saada.

 

Hõbe pole küll kõige populaarsem valik abielusõrmuse puhul, kuid selle moodne välimus ja taskukohane hind muudavad hõbeda tugevaks konkurendiks. Paljud eelistavad hõbedat ka selle tagasihoidliku välimuse tõttu – hõbesõrmused sobivad täiuslikult igapäevaseks kandmiseks, samas need on piisavalt säravad ja erilised, et sobida ka eriliste sündmuste tarbeks. Jahontsi valikus on hulgaliselt erinevaid hõbesõrmuseid, mille seast leiad midagi kaunist nii argi- kui ka pidupäevaks.

 

Plaatina

 

Valge metall plaatina on kõige kallim, eksklusiivsem ja väärtuslikum metall, mida valida oma abielusõrmuse jaoks. Plaatina on säravvalge ja tuntud oma vastupidavuse poolest – seda pole näiteks vaja roodiumiga ka töödelda. Kuna plaatina sisaldus ehetes on peaaegu 100%, võib plaatinasõrmus olla raskem kui kuld- või hõbesõrmus.

 

Plaatina on suurepärane valik kihlasõrmuse või abielusõrmuse jaoks oma haruldase ja vastupidava olemuse tõttu. Kõige selle tõttu on see eelistatud valik ka nendele, kes otsivad unikaalset väärismetalli ning soovivad, et nende sõrmus oleks iga omaduse poolest täiesti ainulaadne.

 

Pallaadium

Pallaadium on plaatinale sarnane väärismetall, mis torkab silma oma heleda hõbedalaadse tooniga, kuid eristub särava valge välimuse poolest. Pallaadium, nagu plaatinagi, on väga vastupidav metall, mistõttu on see suurepärane valik abielusõrmuste jaoks. Kui plaatina on üsna raske metall, siis pallaadiumiga on lood just vastupidised – see on kerge ja sobib hästi ka suuremõõtmeliste sõrmuste jaoks.

Nagu pallaadiumi sõsarmetall plaatina, on ka pallaadium väga haruldane. Kes otsib eksklusiivset ja unikaalset väärismetalli oma sõrmuse jaoks, peaks kindlasti vaatama pallaadiumsõrmuseid, mille pikk eluiga ja särav välimus on konkurentsitud.

Igal väärismetallil on oma head ja vead, kuid tänu mitmekülgsele valikule leiab oma iseloomule omase väärismetalli igaüks. Sõrmuse valimisel lähtu oma isikupärast ja sisetundest ning leiad mainitud nelja väärismetalli seast kindlasti selle õige.