See sait kasutab küpsiseid, mis koguvad andmeid, et aidata teid õige sisu ja reklaamidega. Jätkates meie saidi kasutamist, te nõustute, et me hoiame ja kasutame küpsiseid teie seadmes.

Blogi

Avaleht Blogi
0 0
Teie ostukorv on tühi

10 näpunäidet, kuidas valida perfektne abielusõrmus

 

1. Tee enda valik kitsamaks

 

Teemantid ja briljandid, kuld ja plaatina – valikuid on lõputult. Erinevad stiilid, kalliskivid ja muud kaunistused võivad ajada pea pöörlema ning valiku tegemine näib võimatu.

 

Sellises valikus orienteerumiseks pead kõigepealt tegema selgeks oma eelistused ning seega kitsendama valikut. Näiteks, kui sa kannad tavaliselt ainult kuldehteid, on ka selge, et abielusõrmuse puhul tõmbab süda pigem kulla poole. Kui oled eelistused selgeks teinud, on juba valiku tegemine tunduvalt lihtsam.

2. Alusta otsimist aegsasti

 

Kui oled enam-vähem kindlaks teinud, millist sõrmust sooviksid, on aeg neid proovima hakata. Sellega tuleks algust teha juba paar kuud enne abielu sõlmimise kuupäeva, et sul oleks võimalik rahumeeli tutvuda erinevate brändide ja hindadega.

 

Võib-olla avastad pärast mõningast proovimist, et sooviksid hoopis lasta valmistada juveliiril sõrmused – sellisel juhul tuleks varuda veelgi rohkem aega. Ära jäta sõrmuste valimist viimasele minutile, muidu võid lõpuks pettuda.

 

3. Te ei pea ühesuguseid sõrmuseid valima

 

Kui su partner soovib kullast, sina aga plaatinast sõrmust, siis leidke kompromiss – sõrmused ei pea ju identsed olema. Leidke endale midagi, mis teie mõlema individuaalsust näitab.

 

Kui soovite, et sõrmustel oleks midagi ühist, siis aitab graveerimine või mõne muu pisidetaili kasutamine. Näiteks võite hankida sõrmused erinevast väärismetallist, kuid samade detailide või sama üldise stiiliga.

4. Pane eelarve paika

 

Otsi sõrmust kindlas hinnaklassis. Kuluta sõrmuste peale näiteks kolm kuni viis protsenti kogu pulma eelarvest. Arvesta sellega, et lisad nagu graveeringud või kivid lisavad sõrmuse hinnale oma osa. Kui oled eelarve paika pannud, tead juba piirata oma otsinguid ning nii ei teki olukorda, kus armud teatud sõrmusesse, kuid avastad, et sa ei saa seda tegelikult rahaliselt lubada.

 

5. Arvesta enda elustiiliga

 

Pea meeles, et hakkad abielusõrmust kandma iga päev, seega arvesta oma elustiili ja tööga – sõrmus võiks sellega sobituda. Näiteks kui sa tegeled spordiga või mängid sõrmedel mõnda muusikainstrumenti, on praktilisem valida kitsam ja ümarate äärtega sõrmus, mis on mugav ning ei jää igapäevaseid toimetusi häirima. Kui teed palju arvutis tööd või tegeled näputööga, võiks sõrmus olla pigem väiksem kui suurem.

 

6. Proovi erinevaid variante

Isegi, kui sulle tundub hetkel, et sooviksid roosast kullast sõrmust, võib asi poodi jõudes muutuda. Ära ole liialt kinni oma kujuteldud ideaalses sõrmuses, vaid pea juveliiriga nõu ja ole avatud ettepanekutele. Sulle võib meeldima hakata sõrmus, millele sa poleks muidu isegi tähelepanu pööranud!

 

7. Mõtle pikalt ette

 

Trendidega kaasas käia pole alati vale, kuid eeldatavasti kannad abielusõrmust vähemalt järgmised 40 aastat, mistõttu ei tasu anduda hetketrendidele. Ära mõtle sellele, mis on hetkel trendikas, arvesta ka ajatute stiilinäidetega.

 

Samas ei tasu ka üle mõelda – sõrmuseid saab alati muuta, kohandada ja neile detaile juurde lisada. Kui sa pole aga päris kindel, kas sulle meeldib roosa kuld ka viie aasta pärast, vali pigem midagi klassikalisemat nagu plaatina või valge kuld, mis on aegumatult kaunid.

 

8. Arvesta hooldusega

 

Et kiviga abielusõrmus puhta ja läikivana hoida, tuleb seda pidevalt ka hooldada. Kivi võib valesti hooldades loksuma hakata ja sõrmuse küljest lahti tulla. Kui selle hooldamine tundub sulle liiga ajamahukas, vali mõni lihtsam abielusõrmus, näiteks klassikaline hõbedast või kullast kalliskivideta sõrmus.

 

9. Vali õige suurus

 

Enamus inimestest kannab oma abielusõrmust kogu aeg – erinevatel aastaaegadel, raseduse ajal, trenni tehes jne. Sõrmed ei ole aga kunagi täiesti samasuured – näiteks võivad sõrmed pisut kokku tõmbuda külma tõttu või pisut paksemaks muutuda kaalutõusu järel või kas või õhtul väsimusest. Seetõttu tuleks sõrmust proovida eelkõige siis, kui sinu kehatemperatuur on normaalne.

10. Tee kvaliteedikontroll

 

Sõrmuse kvaliteeti tasub alati kontrollida, mitte ainult abielusõrmuste puhul. Enne ostu tegemist veendu, et sõrmustel on kvaliteedimärgid ning soovi korral võid veel küsida kinnitust ka juveliirilt, kes saaks kinnitada kvaliteeti. Kvaliteetne sõrmus peab vastu terve elu – see on ühtlasi abielusõrmuse üks olulisemaid omadusi.