Šis saitas naudoja "cookies", kurie renka duonys, kad padėti Jums su teisingu turiniu ir reklama. Tęsiant šio saito naudojimą, Jus sutinkate, kad mes laikisyme ir naudosime куки Jūsų įrenginy

Blogas

0 0
Jūsų krepšys tuščias.

Deimantai

Deimantai – geriausi mergaičių draugai

 

„Jie išlieka didžiausioje ugnyje. Tai saulės šviesa, sutirštėjusi žemėje ir atvėsinta laiko, žaižaruojantys visomis spalvomis, ir skaidrūs, kaip vandens lašas...“ Šie žodžiai buvo parašyti gerokai anksčiau, negu ištarta visiems žinoma Marilyn Monroe frazė, tačiau ir šiandien išlieka aktualūs.

Ar verta sakyti, kad kiekviena moteris norėtų turėti deimantinį papuošalą. Gaminių su brangiaisiais mineralais, ir visų pirma su šlifuotais deimantais, kaina daug priklauso nuo akmens kokybės. Todėl labai svarbu mokėti teisingai iššifruoti gaminio etiketėje nurodytas charakteristikas.

 

Deimantų vertinimo sistema: 4С

Atlikdamas ekspertinį akmens vertinimą, specialistas gemologas atsižvelgia į 4 privalomus kriterijus, vadinamus 4C .

caratweight (akmens svoris). Yra žinoma, kad visuotinai priimtas juvelyrinių akmenų masės vienetas yra karatas, lygus 0,2 gramo. Pats žodis „karatas“ kilęs iš ankštinio medžio, kurio sėklomis iš pradžių buvo sveriami mineralai, pavadinimo.

colour (spalva). Net specialistui deimantai atrodo visiškai skaidrūs, tačiau iš tiesų jų atspalviai skiriasi.

clarity (švarumas). Mineralo švarumas vertinamas pagal jame esančius intarpus, taip pat jų ypatybes.

cut – deimanto šlifavimas.

Būtent šie rodikliai yra pagrindiniai nustatant deimanto kokybę ir, atitinkamai, viso gaminio kainą.

Deimanto spalva

Egzistuoja keletas deimanto atspalvių. Kai kurie jų turi tokius nereikšmingus, eilinių vartotojų nuomone, skirtumus, kad atskirti juos gali tik patyręs specialistas gemologas.

D E F

G H I J

K L M

N O P Q R

S T U V W X Y Z

Colourless Near Colourless Faint Yellow Very light Yellow Light Yellow
Bespalvis  Beveik bespalvis Blankiai geltona Labai šviesiai geltona Šviesiai geltona


Deimanto švarumas

Kaip ir akmens spalvos nustatymas, jo švarumo įvertinimas nėra vienodas visiems deimantams.

Svarbu atsižvelgti į tai, kad grupių diapazonas gana platus. Paprastai tariant, penki nelygu penkiems. Todėl neskubėkite daryti išvadų, pamatę pernelyg „žemą“, jūsų nuomone, švarumo klasę. Tokiu atveju geriau sužinoti iš papuošalo gamintojo išsamesnę informaciją apie deimantų tiekėjus, šlifavimo ypatumus ir kitus veiksnius, turinčius įtakos akmens kokybei.

 FL, IF 

Flawless, Internall Flawless

 Nepriekaištingas 

 VVS1, VVS2

Very Very Slightly Included

 Briliantai aukštos kokybės, trūkumus galima pastebėti padidinus 10 x

 VS1, VS2

Very Slightly Included

 Intarpai matomi tik per mikroskopą, bet nepastebimi plika akim

 SI1, SI2

Slightly Included

 Intarpai matomi padidinus, gali būti matomi plika akim. Tokie briliantai dažniausiai naudojami gamyboje ir yra pakankamai nebrangūs. 

 I1, I2, I3

Included

 Didielis intarpų ir trūkumų kiekis matomas plika akim 

Juodi deimantai

Pastaraisiais metais madingais tapo papuošalai su juodais deimantais. Kai kas klaidingai mano, kad šie mineralai yra žemos kokybės. Juodi deimantai išties kainuoja gerokai mažiau, tačiau jie retesni. Todėl papuošalai su jais dažnai laikomi išskirtiniais. Atrenkant juodus deimantus atsižvelgiama į akmens spalvos sodrumą, spalvos lygumą, nuskilimų ir įskilimų nebuvimą. Papuošalus su deimantais rinkitės sumaniai ir džiuginkite brangiomis dovanomis save ir savo mylimuosius.